Lelki táplálék
Igehirdetések
Keresztelések
Bukovenszky Hanna Eliza keresztelése

*"Bizony, bizony, mondom néktek, hogy amit csak kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek. Eddig nem kértetek semmit az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen."*

A teljes öröm Krisztusnál van

**Bevezetés:** A keresztelés mindig különlegesség és egyedivé teszi az ünnepi istentiszteletet. Különösen akkor, amikor a vasárnap témája jól illeszkedik a keresztelés eseményéhez. Ma Rogate vasárnapja van: az imádság vasárnapja! Együtt van a család, hogy hálaadó imádsággal köszönje meg ezt a csodálatos ajándékot: _Hanna Elizát_. Hittel és örömmel álltok itt Isten színe előtt, és kéritek az Ő áldását erre a gyermekre.

Tele van szívetek az öröm mellett számtalan aggodalommal is, hiszen egyáltalán nem természetes az, hogy egészséges gyermeket nevelhetünk. Neki köszönjük meg irgalmasságát, és kérjük Őt, hogy adjon erőt és bölcsességet a neveléséhez; nehogy mi rontsuk el azt, amit tökéletesnek kaptunk; nehogy mi tegyük tönkre az életét, amit Isten szépnek és boldognak tervezett meg.

Ezek között a gondolatok között hangzik el Jézus bátorító szava:

Kérjetek!

Ma már mindent kérni kell - azt is, ami jár: s a gyermek születése körüli időszak tele van kérvények írásával: szülési segély, anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, TAJ-szám, Babakötvény, családi pótlék, GYED, sőt családi adókedvezmény és még sok más bürokratikus lépés szükséges ahhoz, hogy elrendezzünk mindent a gyermek körül.

Most is kérünk valamit - mégpedig Istentől: áldást kérünk, és azt, hogy jó mennyei Atyaként fogadja gyermekévé ezt a kislányt, és viselje gondját egész életében.

De nemcsak most kérhetünk, hanem e gyermek nevelése során bármikor kérhetünk - erre bátorít Jézus szava. Szükségünk is lesz erre a lehetőségre. Lehet, hogy most még úgy gondoljátok, minden remekül megy: megbirkózunk a feladatokkal. Lesznek azonban nehéz döntések, tanácstalan és reménytelen pillanatok, amikor nem elég saját bölcsességünkre támaszkodni.

Ekkor kapaszkodhatunk Isten ígéretébe. Őt bizalommal kérhetjük - mint mennyei Atyánkat. Ezért fog a keresztelés végén elhangozni a gyülekezet közös imádsága, a Miatyánk, amit úgy mondunk el, mint e gyermek leendő mindennapi imáját.

Neveljétek úgy ezt a gyermeket, hogy ő is bátran kulcsolja össze a kezét, és kérjen attól, aki adni tud.

Megkapjátok!

Ez az ígéret fűződik az imádsághoz. Aki hittel kéri az Atyát, az bizonyosan számíthat Isten válaszában. A tapasztalataink erre vonatkozóan igen sokszínűek. Éppen tegnap beszélgettem az állvány-ácsokkal, miközben dolgoztak. Elmondták, "sokat vannak templomban". Azt is őszintén bevallották, nem kötődnek Istenhez. S amikor eleredt az eső, feltámadt a szél, és fóliát kellett húzni a tetőre, alaposan megküzdöttek az elemekkel. Amikor lejöttek, az egyikük megszólalt: *"Na, hát erre mondom én, hogy nincs velem az Isten! Pont akkor küldött ilyen cudar időt, amikor a tetőn dolgoztam!"* Erre csak ennyit válaszoltam: *"már az bizonyítja, hogy Isten vele volt, hogy minden baj nélkül el tudta végezni a munkáját".*

A türelmetlen ember hamar kimondja: "nincs velem Isten!". Pedig ha életünk eddig eltelt idejére visszatekintünk, számtalan mérföldkőnél tetten érhetjük az Ő gondviselésének nyomait. Ezek teszik bizonyossá számunkra, hogy Isten megadja, amit kérünk. S ha arra kérdezünk rá, miért is teszi ezt meg velünk Isten, Jézusnál találjuk meg a választ. Ő azt mondja, hogy általa hallgattatnak meg imádságaink - ha az Ő nevében kérjük az Atyát. Ő a Közbenjáró, Ő az, aki értünk halt meg és támadt fel.

Legyen teljes az örömötök!

Így lehet teljes az örömünk - Jézus Krisztusban! Általa van új életünk. Ezért az Ő nevére kereszteltetünk meg, ezért leszünk keresztyének: Krisztus követői. Mert a víz, ami most Hanna Eliza fejére csöppen, jelképezi, hogy régi életünk vízbe fúl, és új, tiszta, Istenhez kötődő életre támadunk.

Ennek reménységében nevelhetitek ezt a gyermeket. S biztos vagyok benne, hogy örömötök teljes lesz. Nem azért, mert ez a leány csodagyerek lesz. Nem is azért, mert valami különlegeset fog alkotni, hanem azért, mert Istené, és Ő azt is megadja neki, amit nem is remél - az örök életet.

**Befejezés:** Neveljétek úgy gyermeketeket, hogy öröme teljes legyen: ismerje meg mennyei Atyját, és Testvérét, Jézust, aki által élete és üdvössége van. Ámen

-------------------------------
Elhangzott: 2008. április 27-én Alsóságon