Lelki táplálék
Igehirdetések
Keresztelések
Kovács Míra Anna keresztelése

*"Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért. Aki béres és nem pásztor, akinek a juhok nem tulajdonai, látja a farkast jönni, elhagyja a juhokat, és elfut, a farkas pedig elragadja és elszéleszti őket. A béres azért fut el, mert csak béres, és nem törődik a juhokkal. Én vagyok a jó pásztor, én ismerem az enyéimet, és az enyéim ismernek engem, ahogyan az Atya ismer engem, én is úgy ismerem az Atyát: és én életemet adom a juhokért."*

A Jó Pásztor oltalmában

**Bevezetés:** A gyermeknevelés olyan, mint a pásztor szolgálata. Etetni, oltalmazni, nevelni, vezetni kell. S egy kicsiny gyermek, aki még járni sem tud, teljesen ki van szolgáltatva a szülők, a keresztszülők, a nagyszülők szeretetének.

Ma Jó Pásztor vasárnapja van. Bízhatunk abban, hogy olyan társunk lesz ebben a szolgálatban, aki tudja, mit kell tenni.

A pásztor nem béres.

Sokszor kell olyat tenni, ami nincs ínyünkre. "Ha nem a gyerekem lenne, akkor sem tenném meg, még ha fizetnének is érte!"

Mi nem béresek vagyunk, hanem pásztorok! A Jó Pásztor pedig övéinek tekinti e gyermeket is! Életét adta érte, hogy éljen, és üdvösségre jusson.

A pásztor ismeri az övéit.

Elhangzik a neve: csodálatos és az irgalom gyermeke. Szép ez a név, különösen, ha Jézus is így vall róla!

**Befejezés:** Legyen számotokra is csodálatos és az irgalom gyermeke! Ámen

-----------------------------------