Testületi ülések
Közgyűlés
Gyülekezeti munkaprogram elvi alapvetése

Ahhoz, hogy tudjuk, mire van szükség egy gyülekezet életében, mivel lehet felkelteni az érdeklődést, mivel lehet híveinket megmozgatni, és odavonzani alkalmainkra, mindenekelőtt meg kell ismerni a célcsoport érdeklődését, igényét és lelki szükségét.

Az a tapasztalat, hogy ma nagyon nehezen mozdíthatók ki a családok az erődítményként védett otthonokból. Érthető, hogy drága szabadidejét ki-ki saját szeretteivel szeretné leginkább eltölteni, de az is nyilvánvaló, hogy sokan nélkülözik az értelmes, tartalmas időtöltést, kikapcsolódást.

Különösen gyér az érdeklődés az egyházi programok - különösen az istentiszteletek - iránt. Ezért jó megvizsgálni az új liturgikus formákban, az alternatív alkalmak megújító erejében, a fiatalok és gyermekek, a gyülekezeti tisztségviselők aktivizálásában rejlő lehetőségeket.

Mindezek mellett nagyon vigyázni kell a törékeny, féltve őrzött hagyományok sértetlenségére és megtartó, nemzedékeket összekötő erejére.

Jó kicsit kitekinteni a környező gyülekezetek és a világegyház felé is, hiszen sokat tanulhatunk egymás hitéből és egyházi gyakorlatából.

A fentieket figyelembe véve készült el *a gyülekezeti munkaprogram elvi stratégiája,* amelynek gyakorlati kidolgozása a lelkész és munkatársai közös feladata.

1. oldal

2. oldal