Lelki táplálék
Új Kemenesalja

Útravalónk - békesség

Gyermekkoromban - ha valahová elindultam - édesanyám gondosan összekészített mindent, amire útközben szükségem lehetett. Az aggodalom mindig ott volt a szívében: hátha valamit elkerülte a figyelmét. Volt azonban egy kérdése, amit sosem felejtett el feltenni, mielőtt elindultam: *"És dal van-e a szívedben?"*

Sokszor vagyunk úton. Egyre több gyermek utazik messzebbi településre, hogy eljusson az iskolába. Családok csaknem minden hétvégén megismétlődő programja a kollégista fiatalok felkészítése a következő hétre. Ma már ritkaság, ha valakinek nem kell hosszabb utazást tennie a munkahelyéig. Szabadidőnkben is szívesen látogatunk el ismeretlen tájakra. - S az utazás komoly felkészüléssel jár!

Vajon mit viszünk magunkkal? Mi az, amiről semmi esetben sem feledkezünk meg? Gyermekeim korosztálya szinte már hozzánőtt az MP3-lejátszókhoz és a mobil telefonokhoz. Lehet, hogy a fogkefe otthon marad, de a zene ott dübörög a fülükben. *"És dal van-e a szívükben?"*

Az **Új Kemenesalja** ezután egy-egy útravalót kíván átnyújtani az olvasóknak. Az elmúlt hetekben vidám farsangi bálokat hagytunk a hátunk mögött. Most egy csendesebb időszak következik, a böjti idő. A dalok azonban most sem némulnak el! Ezért szeretném, ha ma két ének szövegét vinnénk magunkkal:

Tudok egy fiatalról, aki nemrég tért haza egy táborból. Maradandó élményeként emlegeti egy ott tanult ének szövegét: *"Szívem csendben az ÚRra figyel..."*. Erről szól a most következő néhány hét. Nem magunkba fordulás, hanem feltekintés Jézusra, akinek keresztje ott magasodik a Golgotán. Az Ő szenvedéseinek értelméről és céljáról gondolkodunk.

Róla szól a másik dal szövege is: *"Útravalónk békesség, megszerezted régesrég...". (Evangélikus Énekeskönyv: 398.)* Nagy szükségünk van erre az ajándékra, hisz tele van az életünk vitákkal, harcokkal, ellenségeskedéssel, érthetetlen eseményekkel. Nehéz Istennel megbékélni! Ő viszont értünk áldozta Fiát, hogy megbékéljen velünk. Jézus ott áll utunk sorsdöntő állomásainál - és adja újra meg újra az Ő békességét - örök útravalóul.