Adakozás a templomra
Általános tisztújítás 2012
Anyáknapja 2012

Köszöntöm az Olvasót!

Az Alsósági Evangélikus Egyházközség a Vasi Evangélikus Egyházmegye 850 tagot számláló anyagyülekezete - 1998-2006 között esperesi székhely. 1538 óta az egyháztörténet része. 1622-ben már önálló lelkészt tartott fenn. Az artikuláris időkben Nemesdömölkhöz kapcsolták. Temploma 1862-ben épült. Külsejének legutóbbi felújítása 2008-ban történt meg. A tereprendezés, térburkolat és parkoló-kialakítás 2009-ben fejeződött be. Alsóság 1936 óta újra önálló egyházközség.

Lelkészei:
- Balázs Béla (1931-1969)
- Fehér Károly (1970-1980)
- (Horváthné) Pecznyík Ilona (1981-1991)
- Vető István (1992-2009)
- Kerekes Csaba 2010-

Az egyházközség vezető testülete, a presbitérium a 2000. évi tisztújítás során megfiatalodott, lelkiismeretesen végzi szolgálatát.

Az istentiszteleti és közösségi élet tárgyi feltételei biztosítottak. A gyülekezeti ház, parókia és a visszakapott iskola épülete fokozatosan szépül. Bőven vannak még terveink! Látogasson el hozzánk!

Erős vár a mi Istenünk!

GYÜLEKEZETI ALKALMAK 2015 Február