Fehér Károly vendégszolgálata

Gyülekezetünk régi hagyománya szerint **Fehér Károly** lelkész, ny. esperes urat minden esztendőben vendégül látjuk. Így fejezzük ki azt, hogy szolgálatára ma is szívesen emlékeznek azok, akik az ő lelkipásztori gondoskodása alatt épültek a hitben.

Az ökumenikus imahét zsúfolt programja miatt a meghívás az utóbbi időben már nem a *templomszentelési ünnep* januári időpontjában történik, hanem egy későbbi, tavaszi időpontban.

2005-ben ez a vendégszolgálat a gyülekezet jelenlegi lelkészének külföldi tartózkodására (április hóra) esett.

**Idén március 5-én, Böjt 1. vasárnapján** került sor erre az ünnepre. A váratlan hóesés ellenére a szokásosnál többen gyűltek egybe a hívek, hogy korábbi lelkészük "igehirdetését":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/alsosag/99archiv/arch_ige/19_b1 meghallgassák, és általa részesüljenek az úrvacsora szentségében.

Az istentisztelet végén **Győri Boglárka** virágcsokorral köszöntötte a vendéget.
**Vető István** pedig hangsúlyozta: *"Fehér Károly évenkénti meghívása nemcsak azt jelenti, hogy ápolni szeretnénk a múltat, hanem azt is, hogy a jelenben is Alsóság lelkészének tekintjük őt, és mindig szívesen látjuk közösségünkben."*

Limpárné a Nőegylet vendége volt
Anyák napi családi istentisztelet