Limpárné a Nőegylet vendége volt

Limpárné Darabos Mária

a celldömölki Hajnalcsillag Evangélikus Óvoda vezető óvónője tartott előadást az Alsósági Evangélikus Nőegylet hétfői ülésén (2005. február 7-én). Személyes hangú beszámolójában feltárta hivatástudatának gyökereit, a szolgálatával kapcsolatos küzdelmeket, s megosztotta a hallgatósággal azokat az örömöket, amelyeket elsősorban Istennek köszönt meg.

Mindnyájunk számára világossá vált, milyen fontos már óvodás korban megismertetni a gyermekekkel azt a lelkületet, amelyet mi is Jézustól tanultunk, s ami nélkül életünk, sok fáradozásunk hiábavaló küszködés lenne.

Jó megtapasztalni, milyen nyitottak ezek a kicsinyek az evangélium befogadására és gyakorlására. Általuk szülők, nagyszülők kerülhetnek Isten közelébe.

Isten áldja meg azok munkáját, akik nem csupán kenyérkeresetből, nem is csupán hivatástudatból vállalták ezt a szolgálatot, hanem szívből és hitből, hogy bizonyságtételük által Isten dicsőségét munkálják és az Ő Országát építsék.